Задати питання

Як правильно встановити теплоаккумулятор?

У випадку з  автономним опаленням  головна проблема – як залишити працюючу систему на деякий час, а самому вирушити у своїх справах. Безумовно, систем управління і автоматики зараз хоч греблю гати, але всі вони, так чи інакше, дають збої при певних обставинах. Наприклад, електрозахист не працюватиме без електрики, а автоматичне механічне регулювання тяги котла, яким «хвалиться» ряд виробників, може банально заклинити через нанесений пил і жир. Як результат – паливо горить, температура зростає, система закипає і рве труби. Уникнути цього можна всілякими хитрощами, але куди більш простим рішенням буде додати в контур опалення тепловий акумулятор. І хоча питанню  вибору цього апарату присвячено багато статей, його монтаж куди більш важливий для стабільної роботи системи.

Підготовка до встановлення теплоакумулятора або щоб не було нестерпно боляче

Перше, що слід розуміти відразу – бак акумулятор ні разу не маленька і далеко не легка штуковина (при обсязі в 150 л бак важить близько 200 кг), яка запросто продавить слабеньку підлогу. Тому місце для установки баку має бути більш ніж надійним. В ідеалі, якщо вже в системі є котел, розширювальний бак і буферна ємність (теплоакумулятор) – слід винести їх в окреме приміщення, в якому і зробити підлогу товстішою. Друге не зовсім очевидне рішення – зробити каналізаційний трап в цьому приміщенні. В цьому випадку при прориві акумулюючої ємності вода просто стече, а речі, меблі і техніка залишаться сухими. Після того, як підлога посилена, а каналізація покладена, можна приступати безпосередньо до  установки.

Монтаж теплоакумулятора: етапи і інструменти

В цілому, обраний відповідно до Ваших потреб бак акумулятор, зовсім  нескладно змонтувати. Для цього Вам знадобляться:

  • ключі трубні або ріжкові на відповідний розмір гайок;
  • ФУМ-стрічка або пакля;
  • запірні крани за кількістю патрубків (їх наявність дозволить швидко відключити теплоакумулятор для заміни, без необхідності спуску води з всієї системи);
  • робочі рукавички.

Крім того, зовсім не завадить допомога одного-двох чоловік.

У систему тепла акумулятор встановлюється «насухо». Важливо виставити бак максимально рівно по вертикалі, щоб виключити ймовірність падіння. Після того, як це зроблено, до відповідних виводів акумулятору тепла приєднуються патрубки від опалювального  котла, контурів опалення та гарячого водопостачання, а також інших пристроїв (при їх наявності). Після підключення, система заповнюється водою і проводиться «холодний» і «гарячий» її тест на наявність протікань, який займе декілька годин, але дозволить уникнути сюрпризів в подальшому. На цьому установка завершена і тепер Ваша система має значно більшу експлуатаційну надійність і теплову стійкість.

В якості загальних висновків і рекомендацій варто відзначити, що сам по собі тепловий акумулятор не є складним або високотехнологічним пристроєм, тому його  вартість є більш ніж прийнятною. Проте, його наявність в системі забезпечує:

  • велику теплову інерцію і, як наслідок, згладжування стрибків температури теплоносія;
  • збільшення терміну служби котла опалення за рахунок кращого температурного режиму;
  • економію палива і електроенергії;
  • захист від перегріву і переохолодження системи в позаштатних ситуаціях.

І якщо Ви все ще думаєте, чи варто купувати акумулятор тепла, наша порада – варто.

Поделиться ссылкой